livia-ja-luisa.jpg
Uudised 2013
14.12.2013 toimis traditsioonline jõululaat Hargo Talus
18.12.2013
Juba 4. kord toimis hobusekasvanduses Hargo Talus meie Ühingu traditsioonline jõululaat. Vaatamata sellele, et külm tuul puhus ja lund polnud aimatagi külastasid meid palju huvilisi ja nautisid mahe-vürtsiteed meie jõuluküünis. Nii eesti kui ka saksa jõulusuupisted meeldisid külastajatele ja ekskursioonid hobuste juurde olid huvitavate faktidega. Lisaks mõned huvitavad jutud hobuste elust ja olust jõudsid ikkagi südamesse.

Meie ühingu liikmetele meeldis see üritus igatpidi ja ka meie armsad külastajad rõõmustasid ülipehme talve-karva-kasukate vana-tori hobuseid nähes ja paitades.

Häid Jõule kõikidele!!!

markt ht p1050891
 
Riigikogu lubab katuseraha Vana-Tori Hobuse Ühingule
14.12.2013
Suure üllatusena helistas üks ajakirjanik Vana-Tori Hobuse Ühingu juhatuse esinaisele ja teavitas, et jagatakse geneetilise uuringu läbiviimisele 3000 Euro kattuseraha.  Meie ühingus ei oleks vist iialgi keegi seda lootnud – ja järsku kohale jõudnud uudis rõõmustas meid muidugi.

Mitu artiklid ajakirjanduses käsitlesid meie tegevust, ajakirjanikude kinnitusel oli meie plaan, vana-tori hobustel geneetilist profiili luua üks huvitavaim ettepanek ja seega väärt kirjutada.

Juba 2 aastat tagasi tellis Vana-Tori Hobuse Ühing üle 30 hobuste geneetilised ekspertiisid, kuid raha nappis nendest ekspertiisidest nn. “geneetilist profiili” luua, mis näitaks, missuguse geneetiliste näidetega on just vanatüübiline tori hobune teistest hobuse tõugudest erinev. Just selleks on nüüd tänu kattuseraha meile võimalik oma tööd löpuni viia. Täname kõikidele, kes meid selles osas toetavad.

EPL 06.12.2013
Valgamaalane 10.12.2013
Maaleht 12.12.2013

ml 12.12.13vm19.12.13
 
Vana-Tori Hobuse Ühing Jõululaadal Tartus 06. – 07.12.2013
10.12.2013
Vaatamata ilmastikule, mis ei kutsunud jõulutunnet ette esindasid Vana-Tori Hobuse Ühingu tublid tüdrukud jälle Tartu Messikeskuses oma eesmärgid ja tegemist. Publiku lemmik oli muidugi õnneloos, uued auhinnad vaimustasid meie võitjad, samas aga hinnati ka traditsioonilist saksa jõulukeeksi “Stollen” ja kreeka pähklid, mida vana saksa pähklipureja abil tükeldati. Voldikud viies keeles jagati ja huvi meie tegevuse vastu oli väga suur. Nii mõndagi vanem inimene rääkis oma kogemustest kolhoosi ajal, oli õnnelik selle üle, et me just tema “lapsepõlve hobust” säilitada tahame.

Suured tänud meie külastajatele, huvilistele, toetajatele, kõigepealt aga toredatele abilistele, kes üldse võimaldasid nii imeilusa stendi ehitust ja toredat esindamist. Järgmise aastani!

tannenbaumunser stand
 
Vana-Tori Hobuse Ühing Tartu Jõululaadal
02.12.2013
06. - 07.2013 toimib ka sel aastal Tartu Messikeskuses traditsioonline jõululaat, mis rõõmustab tervet peret. Sisehallides on mõnus ja soe ja Vana-Tori Hobuse Ühing osaleb nüüd juba teist korda. Me lubame, et huvilistele ja külastajatele pakume imeilusa romantilise stendi, kindlasti on kaasas ka ehtne, hästi kaunistatud jõulukuusk.

Meie endine publiku lemmik õnneloos on muidugi jälle kaasas ja nägime päris vaeva, et uusi ja veelgi toredamaid auhindu leida ja välja loosida. Ja kohe kindlasti võidab iga loos! Huvitavad kinkepakid, pehmed hobused (ning põdrad) ootavad uusi omanikke, samas jagame tasuta voldikuid ja ajame heameelega Teiega juttu. Kindlasti on ka raamat "Hannes ja Hanna" saadaval - ostuga toetate meie kuulsaks saanud "metshobused".

Kaasas on ka üllatused (millest ma tõesti nüüd ei jutusta) ja loodame väga, et kohtume Teiega juba 06.12.2013 Tartu Jõululaadal!

Link: http://tartunaitused.ee/elukvaliteet/?act=8
 
Vana-Tori Hobuse Ühing Tallinn International Horse Show’l
24.10.2013
Juba kolmandat korda osales Vana-Tori Hobuse Ühing oma romantilise talupoja stiilis stendiga Tallinn International Horse Show’l. Meie suureks rõõmuks ootasid noored fännid meid juba pikisilmi, nagu nii mõnigi külastaja ja loosiõnne-proovija kinnitas. Uued ja hoolega valitud auhinnad olid väga teretulnud ja meeldisid kõikidele, mille üle oli meil vaid hea meel, sest auhindade valik on üks keeruliseim ülesanne ettevalmistustel. Muidugi võitis jälle iga loos ja lemmikuks sai meie uus postkaart pisikese varsa Uranuse pildiga. 

Kes loosiõnnele ikka lootma ei jäänud, sai imeilusaid meeneid kaasa osta, mille hulgas hobukujuga tujuripats mobiilile oli eriti tahetud – ja pärast välja müüdud. 

Tuhandete voldikute abil saime informeerida nii eesti, vene, saksa, soome ja ka inglise keeles, mida hindasid just meie välismaalastest külastajad. Nii mõnigi läti, soome või vene sõna jõudis südamesse ja tagasiside oli nähtavalt positiivne. Meid külastasid näiteks “tuliratsutajad” Nicky ja Dajana Saksamaalt, kes olid enne vapustava show’ga rahvast elevile ajanud. Dajana oli vana-tori hobustest kohe nii vaimustuses, et ta lausa kaalub järgmiseks show-hobuseks endale hankida ühe selle haruldase tõu esindaja. Seepärast astus ta ka kohe meie MTÜsse ja on meie esinaisega tihedas ühenduses. 

Meie stendi abilistele oli aga suureks üllatuseks, kui läbi astus Uku Suviste ja vana-tori hobuste tausta väga põhjalikult uuris. Tema sära ja viisakus jätsid väga sügava mulje kõigile. Sellest aga ei piisanud: ka Uku astus meie seltsi ja kinnitas, et temal on eriti hingeasjaks Eesti kultuuripärandi säilitamine ja seda esindab vana-tori hobune suurepäraselt. 

Ka ühingu kuulsad liikmed Rein Pill ja Ivari Padar leidsid aega meie juurest läbi astuda ja muidugi rõõmsameelselt meie tüdrukutega pildistajale poseerida. Mõlematel oli hea meel meie järjepidavuse üle ja kiitsid heaks meie optimistlikku ja elurõõmsat suhtumist. 

Kogu TIHS oma atmosfääri, põnevuse ja emotsioonidega oli rohkem kui korda läinud – mitte ainult meile, vaid ka kogu Saku Suurhalli täitnud külastajatele. Tahame tänada nii korraldajaid kui ka TIHSi ametlikke sponsoreid, et nad võimaldasid läbi viia nii suurepärase ja suurejoonelise ürituse Tallinnas. 

Suured tänud aga ka meie abilistele, toetajatele, sponsoritele ja külastajatele - ilma teieta ei oleks olnud võimalik sellisel tähtsal üritusel üldse osaleda. Meie kultuuripärand vana-tori hobune sai teie abiga jälle suurepäraselt esindatud ja laiemale üldsusele tutvustatud. Täname südamest iga pisikese toetuse eest, sest ainult koos saame vana-tori hobuse tuleviku kindlustada. 

Järgmisel aastal kohtume uuesti, kui sõnum läheb läbi Euroopa: TIHS on tulemas. Jällenägemiseni!!!

1. pev ootame esimesi klastajadhauptgewinn 1leedu tiimi treener kostas gaigalas tuli meile kllameie liige ivari padar klastamas meie stendimeie liige rein pill klastamas meie stendimeie liige rein pill klastamasnneloos jlle puubliku lemmiknoored ratsanikud on alati teretulnudpeaauhind 2peaauhind 3peaauhind 4suured suured jrjekorrad meie stendi mbertuliratsutaja dana pfeifer klastab meie stendi ja armubkohe vana-tori hobusesseuku suviste astub vana-tori hobuse hingu liikmeksuku suviste meie stendisviimased suured pehmed hobud leiavad oma kodu hoopis venemaal
 
<< Algus < Eelmine 1 2 3 4 Järgmine > Lõpp >>

Lehekülg 1 / 4