heliodor-ja-herodes-2.jpg
Uudised 2012
Jõululaat Hargo talus
21.12.2012
Juba kolmandat korda pidas Vana-Tori hobuse ühing Hargo talus jõululaata. Vaatamata külmale ilmale ning suurele lumetuisule olid heatujulised abilised kohal ning lõpuks soojendas maitsev öko-vürtsitee ka seestpoolt. Ligikaudu 50 külastajat tulid lumiste teede kaudu kohale ning ei pidanud pettuma. Kõigi lemmikuks said pehmed karvased varsad Leto, Leni ja Umbra, kes lasid end imetleda ja paitada ning nii mõnigi külaline armus sõbralikesse hobustesse. Küünis oli avatud traditsiooniline "Hanna kohvik", kus ootasid imelised maiustused - eesti piparkoogid, saksa jõulukeeks Stollen ning suhkrukringel, mis sobisid suurepäraselt maitse-teega kokku.

Paljud külastajad oli vana-tori hobustega hästi kursis ning ekskursioonidel esitati palju huvitavaid küsimusi. Vanemad külalised rääkisid oma noorusest ning olid väga huvitatud vana-tori hobuste säilitamisest. Ka raadioreporter oli kohal ning intervjueeris meie esinaist.

Me täname südamest oma arvukaid (ning meeldivaid!) külalistajaid ning ootame juba järgmist Hargo talu jõululaata.

der erste besuchergeschenkideenweihnachtsleckereien
 
Pärnu Postimees palub vabandust vigase artikli pärast
13.12.2012
Pärnu Postimehes 6. detsembril ilmunud Tõnu Kanni artiklis “Tori hobuse tõuaretuses taastus algne kord” oli kaks parandamist nõudvat viga. Vastupidiselt artiklis öeldule on veterinaar- ja toiduamet (VTA) esitanud apellatsioonikaebuse Tallinna halduskohtu 01. novembri otsusele. Kuna kohtumenetlus on alles pooleli, siis on Vana-Tori Hobuse ühingul endiselt õigus pidada Vana-Tori aretussuuna tõuraamatut. Ajakirjanik Tõnu Kann palub vabandust VTA-lt ja MTÜ Vana-Tori Hobuse Ühingult ja selle juhatuse esinaiselt Ute Wohlrabilt: http://www.parnupostimees.ee/1072418/ajakirjanik-kummutab-erapoolikuse-ja-pahatahtlikkuse/
 
Vana-Tori Hobuse Ühing Tartu Jõululaadal
03.12.2012
07. - 08.12.2012 toimub Tartu Messikeskuses traditsiooniline jõululaat kogu perele. Sel aastal on Vana-Tori Hobuse Ühing kohal ja ootab huvilisi ja külastajaid. Kindlasti on meie stend jälle vaatamisväärne ja huvitav.

Meie publiku lemmikuks saanud õnneloos ootab jälle võitjaid ning sel aastal on uued ja eriti ilusad auhinnad. Imeilusate kinkepakkide valik pakub midagi igale maitsele. Ja kellel pehme sõber puudu: saab valida nii hobuste kui põtrade hulgast. Mitte ainult lastele mõeldud raamatu "Hannes ja Hanna" autor on kohal ja hea meelega jagab autogramme.

Muidugi ootavad paljud üllatused ja loodame, et kohtume juba 07.12.2012 Tartu Jõululaadal!!!

Jõululaada info Tartu näituste kodulehel

besuch im standfeine dame zu besuchunser standweihnachtsbaum bichen unscharfweihnachtsmann zu gast
 
Tähtis informatsioon seoses tori hobuse vana-tori suuna tõuraamatu pidamisega
15.11.2012
Eesti Hobusekasvatajate Seltsi (EHS) esitatud kaebus Veterinaar- ja Toiduameti (VTA) otsuse vastu tunnustada tori hobuse vana-tori suuna tõuraamatut on tekitanud paljudes vana-tori hobuse kasvatajates ja toetajates ebakindlust vt-tõuraamatu kannete kohta. VTA on teatanud, et ei nõustu 1.11.2012 langetatud kohtuotsusega ja esitatakse apellatsioonikaebus. Seega ei ole kohtuotsus veel jõustunud.

Vana-tori hobuste kasvatajatel on tähtis teada, et nad saavad endiselt oma vana-tori hobuseid tõuraamatusse kanda, taodelda passe ja teatada paaritustest, omanikuvahetustest jne. Ka saab tori hobuseid, kes ei vasta vana-tori kriteeriumitele, registreerida Lisaossa B või "tõuraamatusse mitte kuuluvaks" ja saada passi. See on tähtis neile tori hobuse omanikele, kes ei saa hetkel passi EHSist kuna VTA peatas 4.10.2012 neil õiguse pidada tori hobuse tõuraamatut.

Vastame hea meelega küsimustele ja aitame probleemidele lahendust leida.

Lisatud 03.12: 29.11.2012 taastas Veterinaar- ja Toiduamet EHSi tunnustust.
 
Kära tori hobuse ümber jätkub kohtulaua taga
11.11.2012
Artikkel Maaleht.ee-s 09. november 2012 15:35

VTHÜ esimehe Ute Wohlrabi täpsustav kommentaar:
"5.3. (...) Kolmanda isiku tunnustamisele eelnenud menetluses moodustati nn tori komisjon, kes käis vaatamas 19 väga vana mära, keda isegi ei mõõdetud ega hinnatud (...)
(allikas: kohtuotsus Haldusasjas nr 3-12-1764)

Tõenäoliselt on kaebaja teadlikult valed andmed esitanud sest nn "tori komisjonis" olid ka EHSi esindajad emeriitprof. O.Saveli ja EHSi tori haruseltsi juhatuse liige Eve Haggi. Ka nendele jagati välja täpne informatsioon kontrollitavate hobuste kohta mis sisaldas muu hulgas sünniaastat ja sugu. 

Nn "tori komisjon" kontrollis aga minu andmetel 27 mära, 6 ruuna, 9 täkku. Märade keskmine vanus oli 13,1 a."
 
<< Algus < Eelmine 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Järgmine > Lõpp >>

Lehekülg 1 / 9