heliodor-ja-herodes.jpg
Uudised 2011
Vana-Tori Hobuse Ühingu jõululaat 2011
30.12.2011
Juba teist kord toimus Hargo talus Valgamaal Vana-Tori Hobuse Ühingu jõululaat. Laste töötuba pakkus väikestele käekestele põnevat tegevust. "Oma" kohvikus ootasid külalisi vana-tori hobused Hanna ja Lancelot. Heinapallidel istudes sai nautida vürtsiteed ja saksa jõulukeeksi (stollen) ning inglise puuviljatäidisega jõulupirukat (mince pie). Kes soovis sai ka kaasa osta. Julged said Hela seljas istudes tunda vana-tori hobuse iseloomu. Nad on rahumeelsed, sõbralikud ja toredad. Müügil oli raamat vana-tori hobustest "Hannes ja Hanna". Raamatu autor ja illustraator jagasid autogramme.

Aitäh kõigile toetajatele ja abilistele kohapeal, kes sõbralikult ja rõõmsameelselt seda laata läbi viisid.

Suur aitäh kõigile laadalistele ja tänud ilmataadile lume eest, mis laada ajal sadas.

Kohtumiseni jõululaadal 2012!
hanna kohvikhela ootab kulalisihelajoululaat lumega
 
Ilmus raamat "Hannes ja Hanna"
19.12.2011
Ute Wohlrabi esimene raamat vana-tori hobustest "Hannes ja Hanna" on nüüd müügil! Raamatu hind on 12 €. Tulu läheb Hannesele ja Hannale. Tellimused palun saata: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
hannes_und_hanna-cover_
 
Vana-Tori Hobuse Ühingu liikmed saksa messil Hippologica Berliinis
11.12.2011
10.12.2011 külastasid Vana-Tori Hobuse Ühingu liikmed Alexandra ja Hanna Simchen koos mitme noore ratsatüdrukuga Saksamaal messi Hippologica, mida korraldatakse igal aastal detsembris Berliinis. Kandes ühingu rohelisi särke jagasid nad meie logoga kottidest saksakeelseid voldikuid Vana-Tori Hobuse Ühingu tegevuse ja vana-tori hobuse kohta.
Saksa VfD (Vereinigung der Freizeitreiter und -fahrer in Deutschland - Saksamaa vabaajaratsanike ühing) paigutas oma stendi nähtavale kohale ka meie voldikud, mis juba mõni tund hiljem olid kõik laiali jagatud.
Suur tänu Alexandrale, Hannale ja ratsatüdrukutele, kes jagasid voldikuid ja esindasid suurel messil Vana-Tori Hobuse Ühingut!
hoppologica2011_01hoppologica2011_02hoppologica2011_03
 
Vana-tori hobuseid tutvustav JÕULULAAT
10.12.2011
17. detsembril kell 10–15 toimub Hargo talus Kuigatsi külas Valgamaal vana-tori hobuseid tutvustav jõululaat!

Nautida saab:
- hobuste tutvustust igal pooltunnil
- kohvikut "Lanceloti ja Hanna juures"
- voltimist, piparkookide kaunistamist ja viktoriini lastele
- üllatusi!

Heategevuslik laat pakub:
- kauneid jõulu- ja hobuteemalisi kinkekomplekte
- mahevürtsiteed
- jõulumaiustusi
- käsitööd
- antiikportselani
- hobuvarustust ja -maiustusi
- osta saab Ute Wohlrabi lasteraamatut "Hannes ja Hanna"

Pealekauba võimalus armuda vana-tori hobusesse!
Asukoha kaart
 
04.11.2011 toimus juhatuse koosolek
10.11.2011
Lühikokkuvõte:
Tõdesime, et Vana-Tori Hobuse Ühing on jõudsalt popullaarsust kogunud ja liikmete arvu kasvatanud pea 200ni. Meid toetavad oma liikmeksolekuga mitmed kuulsused hobumaailmast, kultuuritegelased ja poliitikud. See annab meile jõudu edasi tegutsemiseks.

17.10.2011 käis Vana-Tori Hobuse Ühing Ute Wohlrabi juhtimisel Riigikogu Maaelukomisjonis. Tõdeti, et vana-tori hobune kui kultuuripärand tuleb säilitada. Komisjonile anti üle mitmed materjalid (veresuse analüüsid, täkkude nimekiri, hindamise tulemused).

17.12.2011 otsustati korraldada vana-tori hobust tutvustav "Jõululaat" Hargo talus Valgamaal. Teretulnud on iga abikäsi, ka mitteliikmed võivad abiks olla.

Järgmisel aastal toimuvad mitmed üritused, kus Vana-Tori Hobuse Ühing kavatseb osaleda.

Ute Wohlrab
Vana-Tori Hobuse Ühingu juhatuse perenaine
 
<< Algus < Eelmine 1 2 3 4 5 6 7 Järgmine > Lõpp >>

Lehekülg 1 / 7