heliodor-ja-herodes.jpg
News
Ülevaatus Soomes, Korhola talus 07.07.2015
Wednesday, 15 July 2015 03:58
Ülevaatusel Korhola talus hinnati kahte 3-aastast täku Unar 12 765 T järglast. Täkk Unar sündis 1986 Järva kolhoosis (Uisak 8851 T – Hirve 18 055 T) ja müüdi 1989 Soome, kus tegi oma töökarjääri Helsingi Ratsapolitseis. Õnneks leidis ta veel pensionipõlves Soomes kasutust sugutäkkuna ja temast saadi 6 järglast, kellest 4 on registreeritud vana-tori suunale.

Ülevaatuse protokolli vaata siit. Lisa pilte tulemas Korhola Tila FB-gruppi.

Kohtunike kommentaarid kehaehitusest:

Mära Ulpu:

Vana-hannoveri veresus 18,75 %. Selge märatüüp; pea ilmekas, silmades natuke valget näha; kael hea; turi selge; laudjas lihaseline; jalgadeseis korrapärane, natuke peenikesed. Samm korrapärane, natuke seotud. Traav taktiline, üsna hoogne. Iseloom hea, aktiivne, kuulekas.

Täkk Uuras:

Puhasaretatud, vana-hannoveri veresus 0 % . Heade, piisava suurte mõõtudega. Hea täkutüüp; pea pisut kongisninaline, ilus; kael tugev, hea; turi piisav; laudjas renjas; jalad tugevad suured. Samm 4-taktitiline, üsna maadhaarav, natuke pingeline. Traav taktiline, hoogne. Iseloom kuulekas, huvitatud ümbertoimuvast, aktiivne, aga kuulekas. Jalaliigestest (ka. põlve- ja kannaligesed) tehtud röntgenpildid korras (maikuus 2015.a.). Tõukomisjonile ja juhatusele soovitus litsentseerida täkk.

Korhola talu pererahvale suured tänud ilusate, hästi hooldatud ja heas toitumuses noorhobuste eest!

 
Vana-Tori Hobuse Ühing Tartu Jõululaadal
Thursday, 04 December 2014 10:24
Kas sel aastal osaleb Vana-Tori Hobuse Ühing Tartu Jõululaadal, mis toimub 05. - 07. detsembril Tartu Messikeskuses. Kohtumiseni!
 
VTHÜ sai tegevusloa
Wednesday, 05 November 2014 19:02
VTA otsusega 05.11.2014 nr 140 sai MTÜ Vana-Tori Hobuse Ühing tegevusloa tegutsemiseks tori tõugu hobuste vana-tori suuna kui ohustatud tõu säilitajana.

VTHÜ tegevusluba
 
Vana-Tori Hobuse Ühing osaleb juba 4. korda oma infostendiga Tallinn International Horse Show'l - kohtumiseni Saku Suurhallis!!!
Tuesday, 30 September 2014 15:11
Kaua oodatud suurim hobuteemaline üritus on jälle ees: Tallinn International Horse Show oma võlu ja emotsioonidega, oma suurepärase programmi ja korraldusega. Vana-Tori Hobuse Ühing ei jõudnud ära oodata ja valmistas ilusti mitu üllatusi külastajatele ette.
Külastajad saavad jällegi publiku lemmiku õnneloosiga võita - eriti ilusad ja omapärased auhinnad said muretsetud, et ka sel aastal võitjatel heameel oma auhinna üle. Muidugi saab ka "vana-tori suveniiri" endale osta ja tasuta jagame infovoldikuid nii eesti kui ka vene, inglise, saksa ja soome keeles.
03. - 05.10. ootame kõik vana-tori hobuse sõbrad ja huvilised meid külastamas - oleme kohe sissepääsu juures. Kohtumiseni!
 
Passid korda!
Thursday, 03 July 2014 00:35
Vana-Tori Hobuse Ühing saab Teie passisooviga kiiresti tegelda, sest pole ühendatud JKK ega PRIA uue süsteemiga. Samas saab nüüd ka toetusalused hobused vana-tori tõuraamatu ossa kanda. Palun pöörduge info saamiseks meie poole: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it
 
<< Start < Prev 1 2 3 Next > End >>

Page 1 of 3